Tatile gidecek hamile kadınlar için öneriler

2013-06-20 21:02:00

-Hamilelik döneminde tatil eğer uygun ortam ve koşullar sağlanırsa çok rahat geçer. Gebeler güneşin çok fazla olmadığı saatlerde yüzmelidirler. Yüzmek için havuz yerine denizi tercih etmelidirler. Sabah ve akşam saatlerinde çok yorucu olmayan uzun yürüyüşler yapabilirler. Ancak aletler ile yapılan su sporları hamileler için uygun değildir.

-Hamilelerin tatilde karbonhidrat ağırlıklı besinlerden uzak durmaları gerekir. Protein, sebze ve meyve ağırlıklı beslenmelidirler. Sık sık ve az az yemeye özen göstermeli ve günlük su tüketimini 3-4 litreye kadar arttırmalıdırlar.

- Güneşte uzun süre kalmak hamileler için sakıncalıdır. Sıvı kaybına ve ani tansiyon düşmelerine sebep olabilir. Ayrıca cilt hamilelik döneminde hormonların etkisiyle daha fazla leke oluşturmaya meyillidir. Bu sebeplerden dolayı direkt güneş ışınlarına maruz kalınmamalıdır. Mutlaka yüksek koruma faktörlü güneş kremleri kullanılmalıdır.

-Tatil öncesi ve sonrası hamilelerin gebelik ile ilgili yapılması gereken değerlendirmeleri ve tetkikleri aksatmamaları gerekir.

0
0
0
Yorum Yaz
Hobiler Hobiler